Szkolenie Basic Permanent Brows

Panel szkoleń podstawowych, skupiających się na jednej partii – brwiach. Jest to trzydniowe szkolenie skierowane do osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z makijażem permanentnym bądź z różnych powodów nie czują się pewnie wykonując makijaże brwi. Z czasem można rozszerzać zakres usług dobierając kolejny panel (usta, oczy)

Intensywna praca skupiająca się na konkretnym obszarze, pozwala opanować i udoskonalić do perfekcji technikę i sposób wykonania pigmentacji.

Podczas szkolenia omówione zostaną zagadnienia:

 1. teoria mikropigmentacji – działy mikropigmentacji, osadzanie pigmentu w skórze, różnice między pmu a tatuażem
 2. podstawy kolorymetrii i pigmentologii ( dobor i rodzaje pigmentów )
 3. dokumentacja prawna i zabiegowa
 4. przeciwwskazania względnych i bezwzględnych do zabiegu, wpływ stosowanych leków
 5. rodzaje urządzeń i igieł – podział i zastosowanie
 6. rodzajów środków znieczulających
 7. przygotowanie stanowiska pracy, dezynfekcja i sterylizacja narzędzi
 8. antropometrycznego rozrysunku
 9. wykonania pigmentacji oraz jej korekty
 10. doboru techniki w makijażu permanentnego
 11. 4 techniki pigmentacji brwi metodą cienia i włosa wykonywane autorkim sposobem Pauli Eliasz – ArtClassic Powder Brows, ArtOmbre Brows, ArtHairstroke Brows, ArtCombo Brows

Każda z technik zostanie wykonana na sztucznych skórkach i na modelkach – 4 MODELKI PIDCZAS SZKOLENIA

ArtPowder Brows czyli brwi pudrowe to metoda uniwersalna, polegająca na cieniowaniu tworzącym efekt przypudrowania (cienia na brwiach) w której NATĘŻENIE dobierane jest indywidualnie do wymaganego efektu. Wygojone brwi prezentuje się niezwykle pięknie. Możemy wyróżnić różne rodzaje tego typu pigmentacji, 2 najbardziej podstawowe to:

ArtClassic Powder – brwi dla osób, które preferują średnio intensywny efekt. Polega na mocniejszym, choć bezkonturowym zarysowaniu kształtu i średnim natężeniu. Przody i góra są odrobinę delikatniejsze, jednak ich granice są widoczne poprzez zastosowanie delikatnych pikseli. Można wykorzystać ją do wyrównywania asymetrii, uzupełnienia dużych braków w naturalnym łuku brwiowym.

ArtOmbre Brows – brewki o średnim natężeniu i różnej intensywności cieniowania – mocno podkreślona nasada i końcówka, średnio zarysowany środek, delikatna góra i przód brwi. Przejścia pomiędzy intensywnością cieniowania są delikatne i stopniowe, góra i przód nie mają widocznych granic, gubią się w swoim rozproszeniu. Metoda nie sprawdzi się u osób z dużą asymetrią.

Masterclass ArtHairstroke Brows
Metoda ta po wygojeniu jest najdelikatniejsza, wygląda najbardziej naturalnie ze wszystkich pigmentacji brwi. Zwykle też utrzymuje się najkrócej, ze względu na delikatność swojego nasycenia. Stosujemy w niej same włoski w odpowiednio zaplanowanym i technicznie usystematyzowanym układzie włosa. System ten może być różny, w zależności od efektu, który chcemy uzyskać lub od układu naturalnych włosków. Metoda ta nie nadaje się do wyrównywanua asymetrii oraz do brwi z naturalnymi grubymi włosami.

Masterclass Art Combo Brows
Metoda włosa z dodatkiem cienia, dlla Pań, które chcą naturalnego efektu lecz sam włosek jest dla nich niewystarczający, ponieważ muszą wyrównać delikatne braki lub pidkreślić bardziej łuk brwiowy. Delikatnym cieniem możemy wzmocnić końcówkę brwi i dolną linię łuku w celu uzyskania bardziej wyrazistego lecz wciąż delikatnego efektu.

Po ukończeniu szkolenia każdy z kursantów otrzymuje certyfikat oraz świadectwo Ministerstwa Edukacji Narodowej potwierdzający kwalifikacje zawodowe.
Zaufaj profesjonalistom!

Cena szkolenia:

9000 zł – grupowe
12000 zł – indywidualne

Umów się na szkolenie